KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757128
*
nr 1275 7128
Sture Wikström
(1921-1993), Sverige
Oljemålning, Signerad S Wikström. Olja på pannå, 74x48cm
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:11:23
- Konstnär/Designer
Sture Wikström
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.
Läs mer om Sture Wikström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sture wikström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Sture Wikström
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.
Läs mer om Sture Wikström
nr 1275 7128
Sture Wikström
(1921-1993), Sverige
Oljemålning, Signerad S Wikström. Olja på pannå, 74x48cm
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Konstnär/Designer
Sture Wikström
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.Läs mer om Sture Wikström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sture wikström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



